>
2024-03-26

11-oje Daugiakalbystės olimpiadoje varžėsi 13 moksleivių komandų

Savaitgalį jau 11-ąjį kartą vyko Daugiakalbystės olimpiada, o Švietimo mainų paramos fondas bei programa „Erasmus+” prisidėjo prie olimpiados užduočių bei organizavimo. 

13 komandų iš visos Lietuvos rungėsi 5 užduočių kategorijose, kurios ne tik reikalavo kalbų žinių, bet ir leido pademonstruoti kūrybiškumą bei talentus. Komandos, kurias sudarė po 3 moksleivius iš 10–12 klasės, rungėsi tokiose užduotyse: kalbėjimo ekspromtu, pasakojimo grandinėle, žinių viktorinos, kalbančių paveikslų ir literatūrinio kūrinio gimtąja kalba interpretacijos-raiškiojo skaitymo. 
Programos „Erasmus+“ užduotis olimpiadoje buvo 20-ies klausimų viktorina apie „Erasmus+“, Europos Sąjungą ir ES kalbas. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi komandoms iš Vilniaus licėjaus, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos ir Tarptautinės Amerikos mokyklos. 
I vietą daugiakalbystės olimpiadoje užėmė Tarptautinė Amerikos mokyklos I-oji komanda iš Vilniaus, II vietą – pirmą kartą olimpiadoje dalyvavusi Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos komanda, III vietą – Vilniaus licėjaus komanda. Už aukščiausius balus skirtingose užduotyse įvertintos ir kitų mokyklų komandos, moksleiviams išdalinti prizai ir už geriausius individualiai atliktas užduotis. 


Vienuoliktąją Daugiakalbystės olimpiadą organizavo Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje drauge su partneriais: Švietimo mainų paramos fondu, Gėtės institutu, Prancūzų institutu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir kolegomis iš kitų mokyklų. Kartu su šiomis institucijomis, prizus moksleiviams skyrė ir Britų taryba bei „DXC Technology Baltics“.

Organizatorių nuotraukoje – Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos komandos prisistatymas.