„Valstybė deda sistemines pastangas, kad kuo daugiau studijas Lietuvoje užbaigusių užsieniečių studentų čia pasiliktų ir toliau, stiprintų socialinius ryšius ir pramoktų lietuvių kalbą, sėkmingai įsilietų į darbo rinką. Lietuvai susiduriant su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu, daugiau užsieniečių savo gabumus galėtų panaudoti mūsų įmonėse ir įstaigose, ypač tokiuose sektoriuose, kuriuos laikome prioritetiniais: inžinerijos, informacinių technologijų, gyvybės mokslų. Tikimės, kad vietinis verslas taip pat labiau padės užsienio studentams save realizuoti Lietuvos darbo rinkoje, atviriau juos priims“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras.
Kryptingos pastangos pritraukti užsienio studentus studijuoti Lietuvoje dedamos ne tik skiriant stipendijas, bet ir užsienyje pristatant Lietuvos aukštąjį mokslą bei siūlomas studijų programas. Švietimo mainų paramos fondo valdomas valstybės lėšomis finansuojamas prekės ženklas „Study in Lithuania“ jungia visas Lietuvos aukštąsias mokyklas. Su šiuo prekės ženklu yra dalyvaujama parodose bei vykdomas viešinimas pasitelkiant įvairias studentų pritraukimo priemones. Išaugęs užsienio studentų skaičius rodo, kad tampame vis labiau konkurencingi tarp kitų Europos šalių.
* Lietuvoje studijuojančių užsienio studentų pokytis.
Verta paminėti, kad siekiama ne tik pritraukti užsienio studentus studijuoti Lietuvoje, tai – tik pirmas žingsnis. Svarbu skatinti studentus likti mūsų šalyje ir integruotis į darbo rinką. Tyrimai rodo, kad net 84 proc. užsienio studentų nėra nei dirbę, nei atlikę darbinės praktikos Lietuvoje. Po studijų baigimo Lietuvoje dirbti lieka vos 7 proc. užsieniečių absolventų. Tokius žemus rodiklius sąlygoja įvairūs ekonominiai, administraciniai ir socialiniai veiksniai, su kuriais susiduria užsieniečiai, ieškodami darbo mūsų šalies įmonėse. Todėl inicijuota ir pirmą kartą vykdoma Užsienio studentų praktikų Lietuvoje programa. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtos programos tikslas – gerinti Lietuvos aukštųjų mokyklų užsienio studentų ir absolventų integracijos sąlygas ir padėti talentingiems jaunuoliams sėkmingai įsidarbinti bei tęsti savo karjerą Lietuvoje.Užsienio studentų ir absolventų praktikas įgyvendina 10 Lietuvos universitetų. „UPinLT“ programos stipendijos skiriamos visų užsienio valstybių piliečiams, studijuojantiems ar baigusiems studijas atrinktose Lietuvos aukštosiose mokyklose.
Pasak Švietimo mainų paramos fondo direktorės Daivos Šutinytės, turime ką pasiūlyti. „Visų mūsų – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, aukštųjų mokyklų bei Švietimo mainų paramos fondo – pastangomis pasirinkusių studijuoti Lietuvoje užsienio studentų skaičius auga. Turime ką pasiūlyti, nes aukštosios mokyklos siūlo didelę studijų programų anglų kalba įvairovę. Studentai gali rinktis iš 600 studijų programų. Prieinamas studijų mokestis, pragyvenimo išlaidos, kokybiškas mokslas, saugi aplinka šalyje, daug žalumos ir kompaktiškumas – šie dalykai daro mūsų šalį patrauklią užsienio studentams.Praėjusiais mokslo metais Lietuvoje studijavo užsienio studentai net iš 129 šalių. Didžioji dalis pasirinko studijas universitetuose. Užsienio studentų auditorija – tai potencialių talentų grupė, kuri svarbi šalies ekonomikai, todėl būtina ir toliau stiprinti jų pritraukimo ir išlaikymo Lietuvoje pajėgumus“.
Atnaujinimo data: 2024-08-08
NATO kviečia teikti paraiškas programai “Mokslas taikai ir saugumui”
Užsienio studentams – kasmetinės valstybės skiramos stipendijos
Kviečiame prisijungti prie Fondo komandos
Tradicija tapęs „Bėk su Erasmus+“ renginys subūrė daugiau nei 600 dalyvių iš 37 pasaulio šalių