Informavimas apie korupciją

Nuo 2019 m. sausio 1 d., vadovaujantis korupcijos prevencijos įstatymo 101 straipsniu, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, išskyrus veiką, kurią galbūt padarė jo artimieji giminaičiai ar šeimos nariai, privalo pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai, Lietuvos Respublikos prokuratūrai arba ikiteisminio tyrimo įstaigai. Pranešimo apie korupciją atmintinę rasite ČIA. Pranešimo apie korupcinio pobūdžio teisės pažeidimą šabloną rasite ČIA.

Informaciją apie pastebėtus korupcijos atvejus Fonde galima pateikti:

  • tiesiogiai atvykus į Fondą (adresu Rožių al. 2, Vilnius) pateikti pranešimą raštu Fondo Komunikacijos skyriaus darbuotojui;
  • atsiųsti pranešimą paštu (adresu Rožių al. 2, 03106 Vilnius, Lietuva);
  • elektroniniu paštu: [email protected].
  • paskambinti telefonu (8 5) 261 05 92;
  • paskambinti Specialiųjų tyrimų tarnybai visą parą veikiančiu karštosios linijos telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis), pranešti el. paštu [email protected], faksu (8 5) 266 3307 arba palikti pranešimą interneto svetainėje.

 

Fondas pranešime nurodytą informaciją naudos tik savo reikmėms – kaip korupcijos ir kitų neteisėtų veiksmų prevencijos priemonę. Be pranešėjo sutikimo jo pateikti asmens duomenys nebus viešinami, išskyrus atvejus, kai teisės aktai aiškiai numato, kad duomenys privalo būti paviešinti. Atkreipiame dėmesį, kad pranešimas gali būti ir anoniminis. Pranešimai nagrinėjami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo nustatyta tvarka. Už korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą Fonde atsakingi subjektai yra Korupcijos prevencijos darbo grupė ir už korupcijos prevenciją atsakingas asmuo.

Už korupcijos prevencijos priemonių diegimą ir taikymą Fonde atsakinga Teisės specialistė Egidija Laurišaitė, tel. 8 685 00913, el. paštas [email protected].

PRIMENAME, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už šiuos veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Atnaujinimo data: 2023-11-09